Kağıt

İleri Kimyanın Zirvesi! Ana hatlarıyla portföyümüz:

 • Giluton® – Islak mukavemet maddeleri
 • Perglutin® –Polimerik Sizing Ajanları
 • Dilurit® – Deposit Control Agents
 • Basidin® – On line temizleme
 • Gilufix® – Zift ve Yapışkanlık Kontrolü
 • Labufloc® – Retensiyon Katkıları ve Flokülantlar
 • Gilufloc® - İnorganik Flokülantlar ve Sabitleyiciler 

 • Contraspum® – Köpük Kontrolü ve Dearasyon
 • Lastabil® – Lif ağartmada maliyet verimliliği ve proses stabilitesi
 •  Kâğıt Özel Ürünleri - Alev geciktiriciler, özel yapıştırıcılar, halojen içermeyen yeniden hamurlaştırma ajanları, peçete ve kâğıt havlu katkıları

Menüden bir teknoloji seçiniz.

Desteğe mi ihtiyacınız var? Deneyimli uzmanlarımız ihtiyaca özel tasarlanmış çözümlerimizle ilgili tavsiyelerini memnuniyetle sizinle paylaşacaktır.

Giluton®

Kurita otuz yılı aşkın tecrübesiyle ıslak mukavemet katkılarında Avrupa pazarında liderlik konumu elde etmiştir.

Giluton® ıslak mukavemet reçinelerimiz esas olarak nötr aralıkta kullanılan poliamidoamin-epiklorohidrin (PAAE) reçine bazlı ıslak mukavemet ajanlarıdır.

PAAE reçinelerin avantajları:

 • Islak mukavemet
 • İnce materyal ve dolgu tutma
 • Safsızlıkları sabitleme
 • Diğer katkıların performansını artırma, örneğin ıslak son sizing
 • Yankee kurutucu silindirde sünme/sorunsuz ilerleme (peçete ve kağıt havlu)    
 • Kuru mukavemet
 • Sistem şarj dengesi

Ar-Ge’ye yaptığımız yoğun yatırım, spesifik uygulamaların ihtiyaçlarına yanıt verebilen ve BfR (Bundesinstitut für Risikoanalyse), FDA ve Çin GB 9685-2008 Standardı şartlarına uygun gelişmiş bir ürün portföyü yaratmamızı sağlamıştır. Portföyümüzdeki ürünlerin büyük çoğunluğu RAL-Umweltzeichen, Nordic Swan-AB Ecolabel şartlarına da uygundur.

Giluton® ile yapılan laboratuvar testini ve pilot kağıt makinemizdeki ıslak mukavemetli kağıt üretim prosesini gösteren aşağıdaki videomuzu izlemenizi öneririz.

Desteğe mi ihtiyacınız var? Deneyimli uzmanlarımız ihtiyaca özel tasarlanmış çözümlerimizle ilgili tavsiyelerini memnuniyetle sizinle paylaşacaktır.

Perglutin®

Üstün hidrofobik özelliklerin kazandırılması, pick (lif kalkması) direncinin geliştirilmesi, tozlaşmanın ve keçeleşmenin azaltılması ve basılı uygunluğun iyileştirilmesi için kullanılan Perglutin® ile yüzey boyutlandırma (sizing) ajanlarıyla kâğıt yüzeylerin özelliklerini dilediğiniz gibi ayarlamanızı sağlayacak geniş bir portföy sunuyoruz

Yüzey sizing ajanları testliner veya çeşitli baskı ve yazma kâğıtları gibi farklı kağıt kaliteleri için hidrofobikliği dilediğiniz gibi ayarlamanızı sağlayan en gelişmiş ve en maliyeti etkin yöntemler arasındadır.

Hemen hemen her uygulama için uygun geniş bir polimerik boyutlandırma ajanları yelpazesi sunuyoruz. Portföyümüz anyonik, amfoterik ve katyonik dispersiyonları kapsamaktadır.

Ayrıca ambalaj kâğıtlarının ve özel kağıt sınıflarının yanı sıra etiket kağıtları ve gazete kağıdı, istenen şartları sağlayan iç ve yüzey uygulamaları için polimerlerle geliştirilmiş özel AKD tipleri sunuyoruz.

Dilurit®/Ferrocid®

Tüm üretim hatlarınız temiz kalsın!

Kâğıt makinesi hatlarında mikrobiyolojik aktivitenin kontrol altına alınmaması ciddi sorunlara yol açarak üretimi önemli ölçüde azaltabilir, korozyona, kötü kokuya veya etkinlik kayıplarına neden olabilir.

Balçık kontrolü ve koruma için geniş bir oksitleyici biyosit ve geleneksel biyosit yelpazesi sunmaktayız. Gelişmiş Dilurit BCS sistemimiz farklı mikroorganizmalar için geniş bir etkinliğe sahip yumuşak bir oksitleyici olup uzun süre etkisini korur ve boyalar ya da optik parlatıcılar gibi diğer kâğıt kimyasalları ile son derece uyumludur.

Uzman ekibimiz her türlü mikrobiyolojik sorunun çözümünde zengin bir bilgi birikimine ve deneyime sahiptir. Ayrıca, en son teknoloji ürünü taze besleme ve dozaj ekipmanlarının yanı sıra on-line izleme ve kontrol teknolojilerini de sunmaktayız.

Tüm biyositlerimiz non-toksik olup EU 528/2012 EU-Biyositler Yönetmeliğine uygundur.
 

Basidin®

Kâğıt hamuru ve kağıt hatlarında temizlik ve boil out işlemleri yüksek seviyede işletim şartlarını korumak için önemli bir unsurdur. Ancak, tüm temizleme işlemleri makinelerin durmasını gerektirir.

Üretim hatlarını temiz tutmanın akıllı bir yolu yapışkan maddeler, odun reçinesi veya kâğıt katkıları gibi organik maddelerin neden olduğu her türlü birikintiye karşı etkili birçok fonksiyonlu temizleme kimyası sunan Basidin®ürünlerimizdir. Ürünlerimiz mikrobiyolojik filmlerin oluşumunu önler, dolayısıyla biyosit uygulamaları açısından da yararlıdır. Uygulama son derece basittir. Ürünlerimiz toksik, asidik, kostik değildir; makine yüzeyleri ile uyumludur ve  korozyon açısından hiçbir endişe duyulmadan dozajlanabilir. En önemli avantajlarından biri de işçi güvenliğindeki ciddi iyileşmedir.

Gilufix®

Kâğıt üretim sürecini son derece olumsuz etkileyen pek çok zift ve yapışkan madde kaynağı vardır. Sabitleme, detakifikasyon ve dispersiyon etkili kontrol programlarında yaygın olarak kullanılan yöntemlerdir. Bazen bu yöntemlerin kombine edilerek kullanılması gerekli olabilir. Sorununuz ne olursa olsun uzmanlarımız yenilikçi ve patentli Gilufix® FT teknolojileri gibi gelişmiş Gilufix® katkı maddelerimizle her türlü zift ve yapışkan madde sorununu ortadan kaldırabilir.

Labufloc®

Labufloc® polimerlerimiz retensiyon ve drenaj özelliklerini iyileştiren katkı maddeleridir. Lif toplama ve çamur susuzlaştırma için organik, inorganik ve kombine ürünlerimiz de mevcuttur.

Uzmanlığımızın yanı sıra taze besleme ve dozajlama ekipmanlarımız sayesinde elde edilecek avantajlar:

 • Daha iyi ince materyal ve dolgu tutma
 • Daha iyi susuzlaştırma ve levha oluşumu
 • Ciddi maliyet tasarrufu
 • Daha az enerji tüketimi

Ayrıca ham su ve atık su arıtması için kapsamlı bir organik ve inorganik flokülantlar serisi sunmaktayız.

Gilufloc®

Polialüminyumklorürler, nötr kâğıt yapımı bir endüstri standardı haline geldiğinden beri başarıyla proseslerde kullanılmaktadır.

Gilufloc® katkılarını kullanan müşterilerimiz aşağıdaki avantajları elde etmektedir:

 • Rosin, AKD veya ASA sizing ajanlarının fiksajıyla daha iyi ıslak sizing performansı
 • Anyonik safsızlıkların etkin fiksasyonu
 • Kimyasal yükü yoğun su döngülerinde kolloidal maddelerin çökeltilmesi ve flokülasyonu
 • Drenaj ve çamur susuzlaştırmasında organik polimerlerin performansının hızlanması
 • Katyonik Perglutin® ürünlerimizle birlikte astar sınıfı kâğıtlarda rakipsiz bir fayda-maliyet oranı elde edilir

GILUFLOC® portföyümüzde çeşitli alkalinite seviyelerinde Al2O3 içeren geniş bir PAC yelpazesi bulunmaktadır.

Zengin Al bileşikleri portföyümüz hakkında daha fazla bilgiyi Alüminyum sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Contraspum®

En düşük hava içeriği, düzgün tabaka oluşumu, ıslak prosesler ve yüzeyde düzgün çalışma.

Ürünlerimiz arasında stok sistemlerinde, ıslak proses aşamasında, sizing ve yüzey kaplama uygulamalarında köpük ve hava kontrolü için kullanılan su bazlı emülsiyonlar ve konsantre köpük kesiciler bulunmaktadır.

Ürünlerimiz çevreyi kirletmez, APEO ve mineral yağlar içermez, FDA ve BfR standartlarına uygundur.

Lastabil®

Hidrojen peroksit taze liflerin ve geri dönüştürülen liflerin oksidatif ağartmasında en yaygın kullanılan maddedir. Hidrojen peroksit ağır metallerin olduğu karışımlarda ve/veya birçok bakterinin ürettiği peroksit yıkan bir enzim olan katalaz bulunan şartlarda parçalanır, aşırı miktarda peroksit kaybı nedeniyle maliyetler artarken ağartma sırasında bu istenmeyen reaksiyonlar nedeniyle ciddi kalite sorunları ortaya çıkabilir.

DTPA gibi şelat ajanları ağartma sırasında hamurdaki ağır metalleri kontrol etmek için yaygın olarak kullanılır. DTPA’nın biyobozunurluğunun zayıf olması nedeniyle yerine geçebilecek ürünler çok arzu edilmektedir.

DTPA içermeyen Lastabil® ağartma stabilizatörlerimiz alkali koşullar altında bile başarıyla performans göstermektedir. Mükemmel bir biyobozunurluğun yanı sıra elde edilen performans artışı avantajlı bir fayda-maliyet dengesi sağlar.

Bekaflex® Katalaz şartlandırma programları mikrobiyolojik kaynaklı hidrojen peroksit bozulmasını önlemede kanıtlanmış bir verimlilik sağlamaktadır.
 

Uzmanlık

Pyrex®-Alev Gecikti

Halojensiz alev geciktiricilerimiz inşaat, ambalaj veya elektronik uygulamalarında yanmaz kâğıt ve dokusuz yüzeyli ürünlerin imalatında temel bir ham maddedir.

Hem sıvı hem kristal halinde formülasyonlarımız mevcuttur

Syncol® – Özel Yapıştırıcılar.

Off-line kaplama veya kalenderleme hatlarında tambur değişiklikleri için yüksek hızlı eşsiz püskürtülebilir yapıştırıcılar. En yüksek dolgu seviyelerinde bile güvenilir yapışma. Artık bırakmaz, kolayca geri dönüşümlüdür

Bekaperg® – Halojen İçermeyen Kâğıt Hamuru Geri Dönüşüm Ajanları

Bekaperg® katkı maddeleri, suya dayanıklı reçine içeren kâğıtların geri kazanımında kullanılır. Yüksek verimli alkalin veya oksidatif ürünler enerji tasarrufu elde etmenize yardımcı olurken AOX emisyonlarını da ortadan kaldırır.

Calgon® ve Polyron® – Kâğıt Peçete ve Havlu Katkıları

Yankee silindir uygulamaları için orta ve yüksek molekül formüllü polifosfatlar. Yararları:

 • Üstün sertlik stabilizasyonu
 • Daha uzun boya sıyırıcı ömrü
 • Düzgün dağılımlı baz kat yapışma
 • Daha fazla yumuşaklık ve hacim

Desteğe mi ihtiyacınız var?

Kalifiye uzmanlarımız kişisel ve bireysel olarak size tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyacaklardır.