Ambalaj Malzemeleri ve Mukavvalar

Hızla değişen küresel ambalaj pazarında yenilenebilir kaynakların kullanıldığı çözümler kâğıt ve karton ambalaj üreticileri için zorlu bir rekabet ortamı oluşturmaktadır.

Kurita’nın sunduğu uzmanlık ürünleri nelerdir?

İç ve dış yüzey uygulaması için Perglutin® sizing ajanları ile ambalaj sınıfı kâğıtların yüzey özelliklerini arzu edilen niteliklere göre ayarlamak için en geniş portföylerden birini sunmaktayız.

Dilurit® depozit oluşumu kontrol programları kâğıt ve mukavva üreticilerinin makinelerinin temizliğini ve verimliliğini en üst düzeyde tutmasına yardımcı olur. Patent başvurusu yapılmış Dilurit CaR teknolojisi mikrobiyolojik kaynaklı depozit oluşumunu ortadan kaldırarak atık su arıtma tesislerindeki darboğazların aşılmasına katkıda bulunur. Elde edilen avantajlar arasında KOİ miktarının düşürülmesi ve anaerobik aşamada daha yüksek bir verimle yanıcı gazın elde edilmesi bulunmaktadır.

Islak ve kuru mukavemet desteği sağlayan Giluton® katkısı mekanik özellikleri iyileştirir, ambalajlama çözümlerine, soğuk depolama uygulamalarına uygun geri dönüştürülmüş elyaf bazlı oluklu mukavva kutu ve sıvı ambalajlamaya uygun mukavva gibi yeni fonksiyonlar katar.

Yenilikçi Gilufix FT® zift, katran ve yapışkanlık kontrolü katkısı, yapışkanları levha ya da proses durultma ünitesinden atılana kadar kolloidal halde tutar, böylece makinelerin daha düzgün çalışmasına ve mürekkep giderme ünitesinde daha parlak yapı verilmesine imkan tanır.

Ambalaj Malzemeleri ve Mukavva uygulamaları için sunduğumuz diğer çözümlerimizi Teknolojilerimiz sayfasında bulabilirsiniz.

Neden Kurita ?

Kurita’nın zengin fonksiyonel katkılar ve proses katkıları yelpazesi sektörün kâğıdın baz ağırlığını düşürme, baskı ve fonksiyonel özelliklerini iyileştirme gibi hedeflerine ulaşmasına yardım ederken üretim maliyetlerini ve emisyonunu da düşürmektedir.

Desteğe mi ihtiyacınız var? Deneyimli uzmanlarımız ihtiyaca özel tasarlanmış çözümlerimizle ilgili tavsiyelerini memnuniyetle sizinle paylaşacaktır.

Kâğıt Peçete ve Havlu

En üst kalite kâğıt peçetelerden özel markalı tüketim malları markalarına kadar günümüz kâğıt peçete ve havlu müşterilerinin istediği nitelikler hep aynıdır, daha fazla yumuşaklık, daha fazla dayanıklılık ve daha yüksek parlaklık. Modern kâğıt kimyası, üreticilere daha kısa lif kullanımı ve prosesteki enerji, su tüketimi ve atıkları azaltma imkânı vermektedir.

Kurita ne tür ürünler sunuyor?

Giluton® ıslak mukavemet katkılarımız mevzuat şartlarına uygun olarak maksimum mukavemet iyileştirme sunmaktadır. Sürekli değişen yasal gereklilikler ve müşteri taleplerini yakından takip eden araştırmacılarımız istenmeyen bileşen (AOX, DCP, MCPD) miktarları daha azaltılmış, maliyeti etkin reçineler geliştirmeye odaklanmıştır.

Hat temizleme teknolojimiz Basidin® temizlik amaçlı duruşları kısaltır, buharlaştırma gibi tehlikeli yöntemler ve kimyasal temizlik maddelerine olan ihtiyacı en aza indirir.

Dilurit® oksitleyici ve organik mikrobiyosit sistemleri, bitmiş üründe iğne deliklerini ve kötü kokuları engeller.

Calgon® boya kaplaması modifiye edicileri, boya kaplamasının homojenliğini geliştirir, boya sıyırıcıların ömrünü uzatır ve tozumayı azaltır.

Kâğıt Peçete ve Havlu uygulamaları için sunduğumuz diğer çözümlerimizi Teknolojilerimiz sayfasında bulabilirsiniz.

Desteğe mi ihtiyacınız var? Deneyimli uzmanlarımız ihtiyaca özel tasarlanmış çözümlerimizle ilgili tavsiyelerini memnuniyetle sizinle paylaşacaktır.

Baskılı Kâğıtlar

Baskılı kâğıt pazarındaki internet odaklı yapısal değişim günümüzde matbaaların ve diğer baskılı kâğıt üreticilerinin karşı karşıya olduğu en büyük zorluktur. Dijital medya karşısında rekabet gücünü korumayı hedefleyen basılı medyanın en düşük maliyetle yüksek kaliteye ulaşması gereklidir. Kimyasallarımız bu hedeflere ulaşmada baskılı kâğıt sektörüne destek olmaktadır.

Kurita ne tür ürünler sunuyor?

Perglutin® polimerik yüzey boyutlandırma ajanları her türlü baskı teknolojisinde benzersiz yüzey özellikleri sağlayarak olağanüstü baskı sonuçlarının elde edilmesine imkân vermektedir.

Hafif oksitleyicileri kullanan oksidasyon biyosit programlarının dünya çapında birçok uygulamada makul bir maliyetle etkin bir kontrol sağladıkları kanıtlanmıştır. Taze besleme ve dozajlama teknolojimiz sayesinde aktif madde olarak kloramin üreten son teknoloji Dilurit BCS ve GM sistemlerimiz yerinde üretilen mikrobiyosit sistemlerinde son derece etkilidir.

Köklü bir uygulama deneyimiyle desteklenen Labufloc® organik flokülantlarımız benzersiz levha oluşumunun, hızlandırılmış drenajın ve yüksek dolgu seviyelerini elde etmenin belkemiğidir. Alüminyum bileşikleri serimizle (Gilufloc®, Mikrosorban®) birlikte ihtiyaca özel uyarlanmış drenaj ve retensiyon programları için çok yönlü bir portföy sunuyoruz.

DTPA içermeyen Lastabil® ağartma stabilizatörleri maliyet ve sürdürülebilir ağartma kimyasalı kullanımı arasındaki en optimum dengeyi yakalayan en iyi uygulama yaklaşımımızdır.

Baskılı Kâğıt uygulamaları için sunduğumuz diğer çözümlerimizi Teknolojilerimiz sayfasında bulabilirsiniz.

Desteğe mi ihtiyacınız var? Deneyimli uzmanlarımız ihtiyaca özel tasarlanmış çözümlerimizle ilgili tavsiyelerini memnuniyetle sizinle paylaşacaktır.

Özel Kâğıtlar

Hacim açısından kâğıt sektörünün en küçük segmenti olan özel kağıtlar pazarı inovasyon odaklı bir pazar olup gün geçtikçe tüm dünyada büyüyen bir endüstridir.

Kurita ne tür ürünler sunuyor?

Yiyecek ve içecek filtrasyonundan, banknotlara ve laminat bazlı kâğıtlara kadar sayısız türü bulunan özel kâğıt ürünleri yüksek ıslak mukavemet gerektirmektedir. Giluton® ıslak mukavemet ajan portföyümüz bu anlamda her uygulama için uygun bir çözüm sunmaktadır.

Yanmayan kâğıt olabilir! Yüzey uygulamaları için çevre dostu halojensiz Pyrex® alev geciktirici kimyası sayesinde üreticiler selüloz esaslı yanmaya dayanıklı ürünleri kolayca üretmektedir.

Klasik ve dokusuz yüzeyli duvar kâğıtları hassas bir boyut stabilitesi ve kontrollü bir yapışkan emilimi gerektirir, Perglutin® boyutlandırma ajanları her iki ihtiyaca da mükemmel yanıt verir.

Özel Kâğıt uygulamaları için sunduğumuz diğer çözümlerimizi Teknolojilerimiz sayfasında bulabilirsiniz.

Desteğe mi ihtiyacınız var? Deneyimli uzmanlarımız ihtiyaca özel tasarlanmış çözümlerimizle ilgili tavsiyelerini memnuniyetle sizinle paylaşacaktır.

Desteğe mi ihtiyacınız var?

Kalifiye uzmanlarımız kişisel ve bireysel olarak size tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyacaklardır.